سه شنبه, 09 آذر 1400
شناسه خبر:647

دیدار رهبران جنبش های مقاومت فلسطین با حجت الاسلام رئیسی

  • انداز قلم

هیئت بلندپایه جنبش حماس به ریاست رئیس دفتر سیاسی این جنبش که برای شرکت در مراسم تحلیف رئیس جمهور ایران به تهران سفر کرده، سید ابراهیم رئیسی دیدار و گفتگو کرد.

پیشنهاد سردبیر

حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد که اسماعیل هنیه ضمن آرزوی موفقیت برای رئیس جمهور منتخب ایران، به تشریح آخرین تحولات فلسطین به ویژه نتایج نبرد شمشیر قدس و پیامدهای مثبت آن برای مسئله فلسطین و آینده آن پرداخت.

 

هنیه همچنین رئیسی را در جریان تجاوزات دشمن صهیونیستی علیه ملت فلسطین اعم از شهرک‌سازی، کوچاندن فلسطینیان به ویژه در قدس و محله شیخ جراح و محاصره ظالمانه غزه قرار داد و گفت ملت فلسطین بر ادامه مقاومت در برابر اشغالگران اسرائیلی تا زمان رسیدن به حقوق مشروع خویش از جمله حق تشکیل کشور مستقل و بازگشت به سرزمین خود تاکید دارد.

 

اسماعیل هنیه همچنین تاکید کرد: پیروزی نبرد شمشیر قدس را با افتخار تقدیم رئیس جمهور جدید و ملت ایران می کنیم.

 

هیئت حماس مواضع ایران در حمایت از ملت و مقاومت فلسطین را ستود.

 

 رئیسی هم بر ادامه حمایت‌های ایران از ملت و مقاومت قهرمان فلسطین تاکید کرد و مبارزات ملت فلسطین به ویژه خانواده‌های شهدا و فداکاری‌های اسرای مجاهد فلسطینی را ستود.
 

 رئیس جمهور ایران در این دیدار تاکید کرد: جمهوری اسلامی هرگز تردیدی در حمایت از آرمان آزادی قدس نداشته و ندارد.


وی افزود: نبرد شمشیر قدس نشان داد جهشی عظیم در توان مبارزه با اشغالگران به وجود آمده است.
 

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز روز گذشته با حجت الاسلام رئیسی رئیس جمهور ایران دیدار کرد.

 

طرفین در این دیدار در مورد آخرین تحولات فلسطین، نتایج نبرد شمشیر قدس و تجاوزات دشمن صهیونیستی علیه ملت فلسطین گفتگو کردند.

 

هیئت جهاد اسلامی به ریاست زیاد النخاله ضمن تقدیر از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از ملت فلسطین، برای رئیس جمهور جدید ایران آرزوی موفقیت کرد.

 

رئیسی ضمن تشکر از هیئت جهاد اسلامی برای سفر به تهران برای شرکت در مراسم تحلیف، بر ادامه حمایت‌های ایران از ملت و مقاومت فلسطین تاکید کرد.

 

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد