سه شنبه, 09 آذر 1400
شناسه خبر:651

حمله موشکی حزب الله ؛ هشدار جدی به تل آویو

  • انداز قلم

حزب الله به این نتیجه رسیده است که تاخیر در پاسخ به رژیم صهیونیستی، امر را بر این رژیم مشتبه کرده است و این موضوع می تواند هزینه های مقاومت ملت لبنان را افزایش دهد.

پیشنهاد سردبیر

بیش از 20 موشک به اراضی اشغالی فلسطین شلیک شد و خسارات زیادی را هم ایجاد کرد. مقاومت اسلامی لبنان نیز طی بیانیه ای مسئولیت این حملات را بر عهده گرفت. حزب الله لبنان بارها به رژیم صهیونیستی هشدار داده بود که در صورت تجاوز به لبنان و کشته شدن و یا آسیب دیدن شهروندان لبنانی و یا حمله به مواضع حزب الله در لبنان و سوریه و هر منطقه جغرافیایی دیگر، باید منتظر پیامدهای آن باشد.

 

رژیم صهیونیستی در تاریخ 2/5/1399 طی حمله به مواضعی در سوریه که نیروهای حزب الله لبنان در آن مستقر بودند یکی از مبارزان این جنبش بنام «علی کامل محسن» را شهید کرد. در مقابل حزب الله اعلام کرد که اسرائیل حتما پاسخ انتقامی را دریافت خواهد کرد. هر چند اسرائیل اعلام کرد که شهادت علی کامل محسن اتفاقی بوده و تل آویو بر اساس اطلاعات غلط فکر می کرده که هیچ نیروی حزب الله در هدف مورد نظر در سوریه حضور ندارد!

 

اما ترس از انتقام حزب الله موجب شد تا نیروهای مرزبانی رژیم صهیونیستی از مرزها فاصله بگیرند و گشتی ها هم به حداقل کاهش پیدا کند و ساکنین شهرک های نزدیک به مرز لبنان نیز تا مدت ها از تردد در جاده های نزدیک مرز خودداری کنند.

 

صهیونیست ها با نصب آدمک هایی تلاش می کردند تا به نوعی خلا عقب نشینی از مرز را جبران کنند که این امر ارتش صهیونیستی را که زمانی قدرتمندترین ارتش منطقه محسوب می شد مورد مضحکه افکار عمومی داخل اسرائیل و منطقه قرار داد.

 

اما حزب الله به دلایل مختلف پاسخ انتقامی را به تعویق انداخت از جمله که شرایط روانی انتظار به واکنش حزب الله و آماده نگاه داشتن ارتش در این ارتباط برای صهیونیست ها بسیار سنگین و پر هزینه بود. همچنین شرایط داخلی لبنان و بن بست تشکیل کابینه، حزب الله را به این نتیجه رساند تا پاسخ را به تعویق بیاندازد. انفجار سال گذشته بندر بیروت و مشکلات ناشی از آن نیز مزید بر علت شد.

 

رژیم صهیونیستی در تاریخ 24/2/1400 نیز در تیراندازی به مردمی که در اعتراض به وقایع مسجد الاقصی و محله شیخ جراح و جنگ اخیر غزه در مرز با فلسطین اشغالی تجمع کرده بودند یک جوان لبنانی بنام محمد قاسم طحان را به شهادت رساند. حزب الله با توجه به شرایط لبنان ترجیح داد تا آن زمان واکنشی از خود نشان دهد اما تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی به لبنان که برخی از گروه های مقاومتی در لبنان را وادار به واکنش کرده بود مانند پرتاب سه راکت در ظهر چهارشنبه گذشته با حملات گسترده توپخانه ای و نیز هوایی رژیم صهیونیستی در چند مرحله همراه شد.

 

به نظر می رسد که حزب الله به این نتیجه رسیده است که تاخیر در پاسخ به رژیم صهیونیستی، امر را بر این رژیم مشتبه کرده است و این موضوع می تواند هزینه های مقاومت ملت لبنان را افزایش دهد.خصوصا که بحث کمک های سوختی و دارویی ایران به لبنان بنا بر درخواست سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان برای کمک به خروج جامعه لبنان از بحران فعلی، داغ شده است و یکی از اهداف سناریوی حوادث ساختگی برای کشتی های نفتکش در دریای عمان از سوی صهیونیستی می تواند ایجاد بهانه برای حمله به کشتی های سوخت و دارویی باشد که از ایران به سمت لبنان ارسال شده است.

 

لذا به نظر می رسد مقاومت با این اقدام خود تلاش دارد این پیام را به صهیونیست ها ارسال کند که از ماجراجویی بیشتر در منطقه خودداری کند وگرنه با واکنش شدید مقاومت روبرو خواهد شد. انتخاب اسامی شهید علی کامل محسن و نیز شهید محمد قاسم طحان قحطان برای گروه های عمل کننده علیه رژیم صهیونیستی نیز حاوی این پیام است که حزب الله هرگز وعده ای که ارتباط با پاسخ انتقامی به صهیونیست ها داده را فراموش نکرده است و صهیونیست ها حتما باید هزینه ماجراجویی هایشان را بدهند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد