جمعه, 24 مرداد 1399
به قلم احمدرضا روح الله زاد:

معامله قرن قبل از مردن ترامپ می میرد. این جمله ای بود که رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اقشار مختلف مردم با ایشان در روز چهارشنبه در ارتباط با فلسطین بر آن تاکید کردند.

اندیشکده قدس؛ گزینه عملیات های شهادت طلبانه همواره در ذهن نیروهای مقاومت پویاست و جولان می دهد، نیروهای مقاومت از هر وسیله و ابزاری برای واکنش به ترور رهبران و فرماندهان مقاومت و تجاوزات دشمن صهیونیستی علیه فرزندان ملت فلسطین و مقدسات آن استفاده می کنند.

به قلم احمدرضا روح الله زاد؛

اندیشکده قدس؛ همانگونه که پیش بینی می شد، امریکا پیش نویس پیشنهادی دولت مصر درباره بیت المقدس را وتو کرد. در این پیش نویس تاکید شده بود که هرگونه تصمیم در باره تغییر وضعیت قدس غیر قانونی است.

اندیشکده قدس؛ در اعتقاد مسلمانان 3 مسجد دارای اهمیت و احترام فراوانی هستند: مسجدالاحرام، مسجدالنبی و مسجدالاقصی. از این منظر توجه به قدس و مسجدالاقصی که قبله اول مسلمانان بوده اهمیت والایی دارد.

اندیشکده قدس؛ 3500 سال قبل از میلاد اقوام سامی از قلب عربستان به سوی مصر، عراق، سوریه، لبنان و فلسطین کوچ نمودند که 25 قرن ق.م، یکی از این اقوام که به کنعانیان معروف بودند. فلسطین را به عنوان محل سکونت خود برگزیدند. 20 قرن ق.م اولین دولت تحت عنوان کنعانیه در کشور مزبور تاسیس شد.

به قلم سعیده السادات احمدی؛

اندیشکده قدس؛ با توجه به مخالفت‌هایی که در داخل سرزمین‌های اشغالی در ارتباط با طرح دو دولت وجود دارد و در عین حال مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی، رسیدن به این هدف حتی در صورت ممکن بودن راه طولانی در پیش دارد.

به قلم احمدرضا روح الله زاد؛

اندیشکده قدس؛ بخش غربی و جنوبی صحن مسجدالاقصی اهمیت فراوانی برای یهودیان دارد. این دیوار به دیوار براق مشهور است و علت نامگذاری آن به این اسم هم بسته شدن اسب رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم (براق) به این دیوار در زمان معراج بود.

اندیشکده قدس؛ «مناخیم بگین» در راس حامیان این پروژه برای ویران نمودن خانه‌های مسلمانان قرار داشته است. بگین تاکید داشته که یهودیان در جهان جز دیوار غربی (براق) چیزی ندارند و حق دارند که این دیوار را کامل ببینند.