سه شنبه, 09 آذر 1400
شناسه خبر:570

تفاوت مسجد قبه الصخره و مسجدالاقصی

 • انداز قلم

اندیشکده قدس؛ ظاهراً موضوع اشتباه گرفتن مسجدالاقصی با مسجدالقبه تا حدی به دلیل نزدیکی این دو بنا و قرار گرفتنشان همراه با برخی ابنیه‌ی دیگر در مجموعه‌ی حرم‌الشریف است.

فلسطین و مسجدالاقصی

یکی از اساتید دانشگاه زاید امارات، چند سال پیش در نامه‌ای به یکی از نشریات چنین نوشت: بین مسجدالاقصی و مسجدالقبه الصخره سردرگمی قابل توجهی وجود دارد. هرگاه در رسانه‌های محلی و بین المللی ذکری از مسجدالاقصی به میان می‌آید، در عوض عکسی از مسجدالقبه نمایش داده می‌شود. دلیل اصلی این مسئله عدم اطلاع عموم مردم، هم‌راستا با توطئه‌های رژیم صهیونیستی است.

در زمان اقامتم در ایالات متحده نیز بارها با این مسئله مواجه بودم. تا آن که اطلاع یافتم صهیونیست‌ها در آمریکا چنین تصاویری را چاپ و منتشر کرده و گاه با قیمت بسیار اندک و حتی رایگان در اختیار اعراب و مسلمانان قرار می‌دهند. بدین ترتیب مسلمانان ان را به تمام نقاط - دیوار منازل و دفاتر کار - نصب می‌کنند. همین مسئله موید این است کهسران صهیونیستی می‌خواهد تصویر مسجدالاقصی را از اذهان مردم پاک کنند تا بتوانند آن را تخریب و معبد مورد ادعای خود را پنهانی بنا کنند و اگر کسی شکایت یا اعتراضی داشته باشد، به طور زنده تصویر مسجدالقبه را نشان خواهند داد و اظهار خواهند داشت که اتفاقی نیفتاده است.

ارسال نظر به عنوان مهمان

 • آروین

  سلام
  این نظر برای تست می باشد .
  با تشکر

  پاسخ
 • خلیلان رسانه

  سلام
  نظر جالبی را منتشر کردید .
  تشکر بابات نظر خوبتان

  پاسخ
 • خلیلان رسانه

  سلام
  نظر بعنوان تست 3 می باشد . نظر جالبی را منتشر کردید . ممنون و تشکر .

  پاسخ