سه شنبه, 09 آذر 1400
شناسه خبر:642
نوام چامسکی

مقامات جدید سیاسی اسرائیل اقدامات خصمانه گذشته در قدس و مسجدالاقصی را ادامه خواهند داد

  • انداز قلم

«نوآم چامسکی» زبان‌شناس، فیلسوف و نظریه‌پرداز آمریکایی که همواره مواضع انتقادی بسیاری تندی علیه دولت آمریکا داشته، معتقد است دولت جدید رژیم صهیونیستی تغییرات مهم و جدی در سیاست ها و رفتارهای خود در قبال فلسطینیان نخواهد داشت.

فلسطین و مسجدالاقصی

پروفسور «نوآم چامسکی»  در پاسخ به سوالی درباره تشکیل کابینه جدید سیاسی در رژیم صهیونیستی و پایان دوران نخست وزیری بنیامین نتانیاهو که با روی کار آمدن چهره های جدید همراه بود گفت: انتظار ندارم که (کابینه جدید اسرائیل) «تغییرات مهم و جدی» در رفتارهای خود در مقابل فلسطینیان اعمال کند.

 

 

استاد بازنشسته دانشگاه MIT آمریکا در ادامه با اشاره به سیاست های خصمانه اخیر رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی در ماه های اخیر تاکید کرد، مقامات جدید سیاسی اسرائیل نیز همان اقدامات خصمانه را در قدس اشغالی و مسجد الاقصی ادامه خواهند داد.

 

چامسکی همچنین در بخش دیگری از صحبت های خود به حمایت های دولت جو بایدن از سیاست های صهیونیستی پرداخت و گفت، در مورد حمایت از اسرائیل همیشه در پشت دولت های آمریکایی فشار وجود داشته است.

 

 

وی گفت: «(حمایت از اسرائیل) همیشه بخشی از اختیارات دولت است، اما البته فشارهایی نیز در این زمینه وجود دارد. با اینکه حمایت از اسرائیل می تواند یک انتخاب باشد، اما مقامات آمریکایی ملاحظات استراتژیک خود را در کنار آن دارند.»

 

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد