سه شنبه, 28 ارديبهشت 1400
به قلم احمدرضا روح الله زاد؛

اندیشکده قدس؛ هر قدر به زمان برگزاری انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی نزدیک می شویم، شاهد افزایش تلاش توأم با نگرانی بنیامین نتانیاهو در جهت پیروزی در انتخابات هستیم؛ انتخاباتی که به نوعی برای نه تنها حیات سیاسی بلکه حیات اجتماعی وی بسیار حائز اهمیت است.

به قلم صفی الله رمضانخانی؛

اندیشکده قدس؛ بسم الله الرحمن الرحیم / إ"ِنَّ فِرْعَوْنَ عَلَا فِی الْأَرْضِ وَجَعَلَ أَهْلَهَا شِیَعًا یَسْتَضْعِفُ طَائِفَةً مِنْهُمْ یُذَبِّحُ أَبْنَاءَهُمْ وَنُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِینَ  وَیَسْتَحْیِی نِسَاءَهُمْ إِنَّهُ کَانَ مِنَ الْمُفْسِدِینَ"(قصص.3و4)

به قلم احمدرضا روح الله زاد؛

اندیشکده قدس؛ بنیامین نتانیاهو همزمان با برگزاری اجلاسی که به بهانه سالگرد قربانیان ادعایی افسانه هولوکاست، در سرزمین های اشغالی برگزار می شود؛ ادعا کرده است که شمار کشورهایی که با رژیم صهیونیستی ارتباط ندارند، کمتر از انگشتان دست هستند.

به قلم دکتر حسین رویوران؛

اندیشکده قدس؛ با تصویب قانون قومیت از سوی پارلمان رژیم صهیونیستی عملا زنجیره مقررات نژادپرستانه تکمیل و نظام تبعیض نژادی به طور کامل در این رژیم شکل گرفته است. طبق این قانون اسرائیل کشوری یهودی است که حق تعیین سرنوشت آن در اختیار یهودیان است.

به قلم احمدرضا روح اله زاد؛

اندیشکده قدس؛ اسرائیل با توجه به کارکردی که برایش تعریف شده بود، از همان آغاز به صورت یک پادگان نظامی طراحی شده است. کارکرد این پادگان، جنگ افروزی یا همان مدیریت جنگ و ناامنی در سطح منطقه است.

به قلم احمدرضا روح الله زاد؛

اندیشکده قدس؛ رژیم صهیونیستی در رفتاری تجاوزکارانه اقدام به ساخت دیوار در مرزهای شمالی فلسطین اشغالی با لبنان کرد. این رژیم مدتی قبل تجهیزات لازم برای احداث این دیوار را به منطقه آورده بود اما با توجه به هشدار جدی مقاومت فعالیت احداث دیوار را متوقف ساخته بود.

به قلم احمدرضا روح الله زاد؛

اندیشکده قدس؛ شامگاه شنبه 21 بهمن رژیم صهیونیستی مواضعی را در عمق خاک سوریه مورد حمله قرار داد و بر اساس ادعای مسئولین صهیونیستی در این حمله که با مشارکت جنگنده های پیشرفته ساخت امریکا و بالگردهای تهاجمی صورت گرفت، دوازده نقطه در اطراف دمشق مورد هدف قرار گرفته است.

به قلم احمدرضا روح الله زاد؛

اندیشکده قدس؛ رسانه ها به نقل از برخی منابع غربی اعلام کردند که دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا در روز چهارشنبه بیت المقدس را به عنوان پایتخت اسرائیل معرفی خواهد.

اندیشکده قدس؛ شرکت های صنایع تسلیحاتی و امنیتی رژیم صهیونیستی سهم عمده ای درآمدهای ناشی از قراردادهای تسلیحاتی بزرگ امضا شده میان دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و عربستان سعودی در جریان سفر ترامپ به ریاض خواهند داشت.

به قلم محمد شاهدی؛

اندیشکده قدس؛ امروزه دیگرکمتر فردی را می توان یافت که از تحولات و رخداد های جهان بی اطلاع باشد. چرا که انقلاب تکنولوژی و الکترونیک جهان را به یک دهکده ای کوچک تبدیل ساخته است و ملت ها را بیش از پیش نسبت به تمامی تحولات و موضوعات اقصی نقاط جهان، به سرعت یک کلیک آگاه و بیدارکرده است.

اندیشکده قدس؛ آتش سوزي جنگل هاي منطقه شرقي حيفا ( جبل الكرمل ) رژيم صهيونيستي را به بحث هاي سياسي زيادي كشانده است. اين اتش سوزي كه بزرگترين آتش سوزي در فلسطين اشغالي طي يك قرن اخير محسوب مي شود، از شرق حيفا تا جنوب ناصره و تا غرب بيسان امتداد داشته است و دهها كيلومتر مربع از جنگل ها را به خاكستر تبديل كرده است.