سه شنبه, 09 آذر 1400

دبیر کل حزب الله لبنان شامگاه جمعه در سخنرانی خود به مناسبت چهارمین سالروز آزادسازی ارتفاعات لبنان موسوم به «آزادسازی دوم» گفت جانفشانی و مقاومت، پیروزی در جنگ را به ارمغان آورد وایران نقش ممتازی در مبارزه با تروریسم در سوریه و لبنان داشت.

به قلم دکتر عدنان ابوعامر؛

هر زمان که ارتش رژیم صهیونیستی اهداف و مواضع حماس را بمباران کرده، این جنبش خیلی سریع توان خود را بازیافته است و این یعنی اینکه تمامی اقدامات و تلاش‌های این رژیم برای بازداشتن حماس شکست خورده است.

به قلم احمدرضا روح الله زاد؛

در روزهای اخیر شاهد تحرکات گسترده نظامی امریکا در سطح عراق و سوریه هستیم و بسیاری از رسانه ها با استناد بر برخی تحلیل ها این تحرکات را شاخص یک اقدام نظامی بزرگ از سوی امریکا تلقی می کنند.

به قلم عماد نجار؛

اندیشکده قدس؛ تحولات سیاسی را نمی توان در یک یا چند وجه مورد بررسی قرار داد، مسائل سیاسی بسیار جامع و گسترده هستند و باید در تحلیل آنها موارد متعددی را مدنظر قرار داد و این بررسی ها تا مواردی مانند گزارشات هواشناسی، انواع آلایندگی های زیستی، ویروسی، موضوعات روانشناختی و حتی فرهنگی را در نظر گرفت.

اندیشکده قدس؛ بعد از حملات به پایگاه آمریکایی التاجی در عراق و کشته شدن دو امریکایی و یک انگلیسی که رد شدن از خط قرمز آمریکایی ها بود، طرح حمله هوایی به تاسیسات حیاتی ایران را در دستور داشتند که پمپئو و مشاورامنیت ملی موافق بوده اما ترامپ و وزیر دفاع اسپر و رئیس ستاد مشترک مایک ملی مخالفت کردند.

به قلم احمد اخگر؛

اندیشکده قدس؛ تحرکات برای تشکیل یک اقلیم سنی در عراق که از حمایت های امریکا و رژیم های سعودی و اماراتی برخوردار است، یکپارچگی عراق را هدف قرار داده است و البته اهدف خطرناک دیگری مانند جلوگیری از شکل گیری ارتباط زمینی محور مقاومت از تهران تا بیروت را نیز پیگیری می کند.

به قلم احمدرضا روح الله زاد؛

اندیشکده قدس؛ انقلاب اسلامی از شاخص‌ترین انقلاب ‌های جهان است که بر حوزه داخلی و خارجی تاثیر شگرفی گذاشت و سبب نوعی بیداری و احیاگری در سطح جهان، مبتنی بر اندیشه بازگشت به مکتب اسلام شد تا اینگونه انسان های مظلوم بتوانند از چنگال استعمار و استبداد رهایی یابند.

به قلم احمد رضا روح الله زاد؛

اندیشکده قدس؛ این عملیات در واقع ورود یک ظرفیت جدید به معادله منطقه ای بود و بی تردید موجب تقویت محور مقاومت ضد صهیونیستی خواهد شد و معادله درگیری را به نفع این محور کاملا تغییر خواهد داد.